Menu
Sepetiniz

İade ve Değişim

İADE VE DEĞİŞİM POLİTİKASI

Türkiye içerisinde oluşturulan siparişler için iade ve değişim

İade kargolarınızı anlaşmalı olduğumuz Yurtiçi ve MNG Kargo firmaları üzerinden ücretsiz olarak yapabilirsiniz..

İadeler için talebinizin ardından kargo gönderi bilgileri tarafınıza iletilecektir.

Ürün iade istekleri Tüketicinin Korunması Kanunu ve Yönetmeliği hükümleri esas alınarak aşağıdaki kriterler dâhilinde yapılmaktadır.

Kanunen internetten yapılan satışlarda (mesafeli sözleşmeler ile satışlarda) tüketicilerin teslim aldığı tarihten itibaren 14 gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek ürünü iade hakkı mevcuttur. Buna rağmen biowens.com'dan yapılmış olan alışverişlerde fatura ibrazı ile kullanılmamış ürünlerde 14 günlük yasal süreden bağımsız dilediğiniz zaman iade talebinde bulunabilirsiniz.

İade ettiğiniz ürünleriniz tarafımıza ulaştıktan sonra, ürünleriniz kabul işlemini takiben işlem sırasına göre incelenmektedir. İade ürünleriniz tarafımıza ulaştıktan sonra 3 iş günü içerisinde iade tutarınız kredi kartınıza veya banka hesap bilgilerinize iade edilecektir. İadenizin geri ödemesi sitemizde sipariş verirken gerçekleştirdiğiniz ödeme yöntemine göre(Peşin/taksit) geri ödenecektir. İade işlemleri otomatik sistemler tarafından yapıldığından geri ödeme de sistemde oluşturmuş olduğunuz siparişin ödeme türüne göre sonuçlanmaktadır. Siparişlerde taksitli ödeme metodu kullanıldıysa iade taksitli olarak; peşin ödeme metodu kullanıldıysa da iade karta peşin olarak geri ödenmektedir.